Goda nyheter!

Folkhälsomyndigheten öppnar nu upp för att vi i våra kyrkor ska få mötas, max 50 personer. Den 11/4 ska det vara möjligt. Vi välkomnar den informationen och ser fram emot att få mötas igen och hålla gudstjänst.
Den söndagen ska vi hålla Årsmöte kl.10.30. En årshögtid där vi ser tillbaka på året 2020. Men också framåt mot ett nytt välsignat 2021. Vi firar nattvarden med varandra. Du är lika varmt välkommen medlem, som icke medlem i församlingen. Inget gläder oss så mycket som när nya människor vill komma och dela vår gemenskap.

Men än så länge får vi ”mötas” i gudstjänsterna som sänds via FaceBook, varje söndag kl. 10.30. Fortsätt att vara med oss! Följ länken, så kommer du till sidan.  https://www.facebook.com/pages/category/Religious-Organization/Pingstkyrkan-Filadelfia-Sollebrunn-1328511250541680/)

Vi önskar dig, Guds rika välsignelser!